fbpx

Chirurgia stomatologiczna

Domeną chirurgii stomatologicznej są operacje i zabiegi w obszarze jamy ustnej. 

W kolejnych fragmentach postaramy się rozszerzyć wiedzę na temat tego obszaru stomatologii, ukazując jego różnorodność i znaczenie dla utrzymania zdrowia jamy ustnej.

chirurgia stomatologiczna Jastrzębie Zdrój

Czego dotyczy chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres zabiegów operacyjnych, skoncentrowanych na jamie ustnej i z nią związanych strukturach. Choć często stanowi ona istotne wsparcie dla leczenia protetycznego lub ortodontycznego, jej funkcje sięgają znacznie dalej. W jej ramach chirurg stomatolog przeprowadza także rekonstrukcję tkanek oraz usuwanie stanów zapalnych. Całość stanowi kompleksowe podejście do utrzymania zdrowia i funkcji jamy ustnej.

Zabiegi chirurgiczne wykonywane w Poradni Michała Posturzyńskiego:

 • Implantologia stomatologiczna, podniesienie dna zatok szczękowych, augmentacja [odbudowa] kości
 • Usunięcie zębów z zaopatrzeniem przedimplantologicznym – zabiegi mające na celu zachowanie kości w miejscu gdzie planowany jest implant
 • Usunięcie zębów
 • Leczenie efektów niedokończonych zabiegów i powikłań po usunięciu zębów
 • Operacyjne usunięcie zębów, w tym złamanych i zarośniętych korzeni oraz  zębów mądrości – ósemek
 • Operacyjne usunięcie torbieli szczęki i żuchwy
 • Operacyjne zamknięcie połączenia ustno-zatokowego
 • Usunięcie zmian i guzów błony śluzowej
 • Usunięcie wielu zębów z szyciem rany i natychmiastowym zaopatrzeniem protezami
 • Korekty kształtu dziąsła – gingiwoplastyka
 • Odsłonięcie zębów zatrzymanych, usunięcie zębów dodatkowych – chirurgia przedortodontyczna
 • Przygotowanie do leczenia protetycznego – chirurgia przedprotetyczna
 • Korekty wędzidełek warg i języka – możliwość przeprowadzenia zabiegu laserem – chirurgia laserowa więcej…  zajmujemy się również podcinaniem wędzidełek u noworodków i niemowlaków z zaburzeniami ssania – informacje poniżej
 • Sanację jamy ustnej (usunięcie zębów nienadających się do leczenia lub korzeni, które mogą stać się źródłem zakażenia w obrębie narządów wewnętrznych)
 • Resekcje wierzchołków korzeni zębów
 • Pobieranie wycinków do badania histopatologicznego
 • Konsultacje i badanie w kierunku wyeliminowania ognisk zakażenia (np. przed leczeniem szpitalnym, kardiologicznym, okulistycznym, alergologicznym, reumatologicznym itp.)
 • Pourazowe szynowanie zębów rozchwianych
 • Szyny ochronne na zęby dla sportowców
 • Zaopatrzenie zębów wybitych

Lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Chirurgia stomatologiczna bez bólu

Jesteśmy świadomi, jak ważne jest eliminowanie doznań bólowych podczas wszelkich zabiegów stomatologicznych. Ból to główna przyczyna obaw Pacjentów przed wizytą w gabinecie dentystycznym, a także często stanowi początek kształtowania się dentofobii, czyli lęku przed dentystą. Dlatego też w naszym podejściu do leczenia priorytetem jest zastosowanie nowoczesnych metod znieczulenia oraz skutecznych technik redukcji stresu, mających na celu zapewnienie wyjątkowego komfortu psychicznego. W ramach tych działań jako pierwszy krok wymieniamy znieczulenie komputerowe. Zaawansowane urządzenie umożliwia nam precyzyjne i kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. Innowacyjny system analizuje opór tkanek, dynamicznie dostosowując ciśnienie tak, aby utrzymać się poniżej granicy odczuwania bólu.

Dzięki tej nowoczesnej technologii proces znieczulania staje się krótki i pozbawiony stresu dla Pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnych strzykawek, gdzie ból wynika z rozpierania tkanek przez wtłaczany płyn znieczulający, znieczulenie komputerowe działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, umożliwiając tkankom płynne wchłanianie substancji. W efekcie unika się tworzenia wysokiego ciśnienia, co eliminuje przykre uczucie rozpychania dziąsła. Cały proces jest monitorowany przez komputer, który stale kontroluje i dostosowuje tempo aplikacji, zapewniając optymalne warunki i komfort dla Pacjenta.

chirurgia stomatologiczna Jastrzębie Zdrój
Chirurgia stomatologiczna

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

W Specjalistycznej Poradni Stomatologii i Implantologii Michała Posturzyńskiego leczymy kompleksowo i z dbałością o komfort Pacjenta.

  Dlaczego warto wybrać naszą Poradnię?

  Każdy Pacjent, który przekracza próg naszej Poradni zostaje otoczony profesjonalną opieką. Zarówno chirurg stomatolog, jak i cały nasz personel do każdej osoby i jej problemów podchodzi bardzo indywidualnie. Zabiegami zajmuje się dwóch chirurgów stomatologicznych oraz dwie doświadczone asystentki chirurgiczne. Dlatego też każde leczenie rozpoczynamy od konsultacji, podczas której skrupulatnie analizujemy potrzeby i oczekiwania Pacjenta. W celu dokładnej diagnostyki przed-, śród- i pozabiegowej korzystamy między innymi z zaawansowanej aparatury RTG i tomografu CBCT. Na podstawie uzyskanych informacji tworzymy spersonalizowany plan leczenia, minimalizujący ryzyko ewentualnych komplikacji. Aby Pacjent był w pełni świadomy wszystkich aspektów związanych z leczeniem, prezentujemy także kosztorys jako dopełnienie całego procesu.

  Jak przygotować się do planowanego zabiegu chirurgicznego?

  OPERACYJNE USUWANIE ZĘBÓW i CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

  Poradnia jest kompleksowo wyposażona w urządzenia umożliwiające pełną diagnostykę (tomografia CBCT, RTG panoramiczny i punktowy – radiowizjografia). Posiadamy w pełni wyposażony gabinet chirurgii stomatologicznej, między innymi w nowoczesny fizjodyspenser do zabiegów implantologicznych i chirurgicznych, szpitalną diatermię chirurgiczną oraz laser. Zabiegi są przeprowadzane w sterylnych warunkach i w skutecznym znieczuleniu.

  Po zabiegu Pacjent otrzymuje opatrunek chłodzący, a gdy konieczne, otrzymuje również zwolnienie z pracy ZUS ZLA (L4).

  Dowiedz się więcej

  Jeśli odczuwasz niepokojące objawy pojawiające się w Twojej jamie ustnej, nie zwlekaj i jak najszybciej skontaktuj się z naszą Poradnią. W tym celu możesz zadzwonić pod numer 32 307 57 85 lub wypełnić formularz.

  Najczęściej zadawane pytania o chirurgię zębów
  Kiedy ząb wymaga usunięcia?
  +
  Ponieważ brak nawet jednego zęba niesie ze sobą niekorzystne konsekwencje, usuwanie zębów traktujemy zawsze jako ostateczność. Niemniej czasem jest ono konieczne – w przypadkach, gdy nie można już wyleczyć zęba, a jego dalsze pozostawanie w jamie ustnej może mieć negatywne skutki.
  Czy trzeba usuwać ósemki?
  +
  Ósemki usuwamy w przypadku, gdy pojawiają się torbiele, intensywne dolegliwości bólowe, nawracające stany zapalne, albo kiedy pozostawienie ósemki w jamie ustnej grozi problemami ortodontycznymi. Jeżeli jednak ósemki nie sprawiają problemów, traktujemy je jak zwykłe zęby, czyli nie usuwamy ich.
  Kiedy podcina się wędzidełko?
  +
  Podcięcie wędzidełka przeprowadza się na zalecenie stomatologa, ortodonty lub logopedy w przypadku, gdy jest ono nieprawidłowo wykształcone i ma zły wpływ na funkcjonowanie jamy ustnej.
  error: Content is protected !!