fbpx

IMPLANTY ZĘBÓW

Implanty to niewielkie metalowe elementy o gwintowanej powierzchni. Wszczepiamy je w kość żuchwy lub szczęki. Implanty wykonane są z tytanu, który jest materiałem biokompatybilnym, nie jest więc odrzucany przez organizm. Dzięki temu implanty integrują się z tkanką kostną. Obrasta je ona, a wtedy przejmują funkcje naturalnych korzeni zębowych i stają się stabilną podstawą dla wybranej odbudowy protetycznej – korony, mostu bądź protezy.

implanty zębów Jastrzębie Zdrój

Jakie korzyści dają implanty zębowe?

Stabilność – implanty zapewniają stabilne umocowanie pracom protetycznym. Osadzone na nich uzupełnienia nie przemieszczają się w jamie ustnej i nie wypadają, co zapewnia Pacjentowi komfort ich użytkowania.

Funkcjonalność – odbudowa na implantach przywraca pełną funkcjonalność jamy ustnej. Prac na implantach używa się tak jak własnych zębów, pozwalają na gryzienie wszystkich pokarmów, nawet tak twardych jak jabłka czy orzechy.

Spowolnienie zaniku kości – w przypadku braków zębowych kość traci swoje naturalne obciążenie, przez co zaczyna ulegać stopniowemu zanikowi. Z czasem efektem tego procesu staje się między innymi postarzenie twarzy. Przy zastosowaniu implantów siły żucia są przenoszone w fizjologiczny sposób na kość. Odzyskuje ona zatem swoje obciążenie i proces jej zaniku zostaje spowolniony.

Komfort – uzupełnienia na implantach są komfortowe w użytkowaniu. Nie trzeba się do nich przyzwyczajać, Pacjent od razu czuje się z nimi jak z własnymi zębami. Co ważne, protezy na implantach nie posiadają części podniebiennej, a zatem nie blokują znajdujących się na podniebieniu receptorów. Dzięki temu można w pełni cieszyć się smakiem potraw.

Lekarze zajmujący się implantami

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

PAWEŁ SZCZEPANIAK

PAWEŁ SZCZEPANIAK

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz staż specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej w Katedrze Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest ekspertem do spraw implantologii stomatologicznej, jego umiejętności potwierdzone są międzynarodowymi certyfikatami wydawanymi przez International Congress of Oral Implantologists (ICOI) oraz Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI).

PAWEŁ SZCZEPANIAK

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz staż specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej w Katedrze Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest ekspertem do spraw implantologii stomatologicznej, jego umiejętności potwierdzone są międzynarodowymi certyfikatami wydawanymi przez International Congress of Oral Implantologists (ICOI) oraz Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI).

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 1. Konsultacja – pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna połączona z diagnostyką. Przegląd stomatologiczny i wywiad lekarski pozwalają ocenić stan zdrowotny jamy ustnej oraz ogólny stan zdrowia Pacjenta, poznać ewentualne przeciwwskazania, a także zaznajomić się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta. Diagnostyka oparta jest przede wszystkim na tomografii CBCT, która pozwala na dokładną ocenę warunków kostnych i precyzyjne zaplanowanie rozmieszczenia implantów.
 2. Zabiegi przygotowawcze – kolejny krok zależy od indywidualnych warunków anatomicznych Pacjenta. Jeżeli stan i ilość jego tkanki kostnej nie są wystarczające, przeprowadzamy dodatkowe zabiegi, takie jak sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.
 3. Cyfrowe projektowanie – na podstawie nałożonych na siebie tomografii i skanu wewnątrzustnego ustalamy położenie implantów w ten sposób, by zapewnić bezpieczeństwo sąsiednim zębom, nerwom, naczyniom krwionośnym i zatokom szczękowym, a samym implantom odpowiednie umiejscowienie i nachylenie. Przygotowujemy chirurgiczne szablony, które wykorzystamy przy implantacji, aby zrealizować nasz projekt.
 4. Implantacja – wszczepienie implantów to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu. Polega na wkręceniu implantów w kość żuchwy lub szczęki. Zastosowanie szablonów chirurgicznych zapewnia wysoką precyzję rozmieszczania implantów.
 5. Okres gojenia – po implantacji trzeba odczekać, aż zagoją się naruszone tkanki, a implanty zintegrują z tkanką kostną. Warto zaznaczyć, że rekonwalescencja nie jest uciążliwa i nie wymaga wzięcia urlopu w pracy.
 6. Założenie śrub gojących – po zagojeniu tkanek i integracji implantów z kością, odsłaniamy implanty i zakładamy na nie śruby gojące, które przez okres co najmniej dwóch tygodni będą profilować dziąsło.
 7. Skan wewnątrzustny – skanujemy uzębienie, uzyskując w ten sposób wzornik, na podstawie którego technik dentystyczny przygotuje odpowiednie uzupełnienie protetyczne. Skan to znacznie doskonalsza metoda niż tradycyjne pobieranie wycisków, bardziej komfortowa dla Pacjenta i pozwalająca na dużo lepsze dopasowanie uzupełnień.
 8. Mocowanie pracy protetycznej – zakończeniem leczenia jest zamocowanie finalnej pracy protetycznej.
implanty stomatologiczne Jastrzębie Zdrój

W naszej Poradni duże zabiegi implantologiczne przeprowadzane są jednocześnie przez dwóch specjalistów chirurgii stomatologicznej

Cyfrowe projektowanie i szablony implantologiczne

Położenie implantów planujemy cyfrowo w specjalnym programie komputerowym na podstawie danych uzyskanych dzięki tomografii i trójwymiarowemu skanowi uzębienia. Projektujemy rozmieszczenie implantów tak, by implantacja przyniosła jak najlepsze efekty, jednocześnie była w pełni bezpieczna, a implanty omijały takie struktury jak nerwy, naczynia krwionośne czy zatoki szczękowe. Aby wcielić te założenia w życie drukujemy szablon implantologiczny, wyposażony w prowadnice i ograniczniki. Jego zastosowanie pozwala nam z największą precyzją umieścić implanty w wybranych miejscach.

Implantacja bez bólu

Wszczepianie implantów odbywa się w znieczuleniu. Stosujemy znieczulenie komputerowe. Ilość środka znieczulającego, jego tempo podawania i ciśnienie są kontrolowane przez procesor. Dzięki temu aplikacja odbywa się w sposób fizjologiczny, a uczucie rozpierania tkanek, będące źródłem bólu i dyskomfortu w tradycyjnych znieczuleniach strzykawkowych, zostaje ograniczone do minimum. Co więcej, znieczulenie komputerowe nie wywołuje odrętwienia.

Natychmiastowa odbudowa protetyczna

Na implantach o dobrej stabilizacji pierwotnej możemy od razu w dniu zabiegu zainstalować tymczasowe uzupełnienie protetyczne – nie trzeba w tym celu czekać na zagojenie tkanek i integrację implantów z kością. Już w dniu zabiegu Pacjent opuszcza gabinet z nowymi zębami. Taka odbudowa jest w pełni funkcjonalna. Po okresie gojenia zostaje ona wymieniona na rekonstrukcję docelową.

Implanty zębów

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

W Specjalistycznej Poradni Stomatologii i Implantologii Michała Posturzyńskiego leczymy kompleksowo i z dbałością o komfort Pacjenta.

  O potędze implantów – czyli korzystajmy z tego co nam daje nauka i technika!

  Nasza Poradnia jest liderem we wprowadzaniu i wykorzystaniu technologii cyfrowych.

  Przed leczeniem implantologicznym robimy Pacjentowi tomografię oraz skan 3D uzębienia. W specjalnym programie komputerowym obrazy te nakłada się, wirtualnie planuje się położenie zębów, które trzeba uzupełnić, wtórnie planuje się położenie implantów.

  Na tej podstawie drukuje się szablon implantologiczny, który ma specjalne prowadnice i ograniczniki.

  Co daje nam ta technologia?

  Przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie odbudowy protetycznej dzięki właściwej odległości, nachyleniu i położeniu implantu w stosunku do korony protetycznej. Korona ma właściwy kształt, a dziąsło nie choruje.

  Nie wszczepiamy implantów „z ręki” oraz bez wcześniejszego zaplanowania ich położenia.

  Planowanie daje również bezpieczeństwo.

  Bezpieczne są sąsiednie zęby, nerwy, naczynia krwionośne czy zatoka szczękowa.

  Na podstawie planu 3D określa się czy konieczne są dodatkowe zabiegi jak augmentacja, sinus-lift bądź osteoplastyka.

  Implant = ząb

  Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu jest najczęściej wykonywany u osób młodych, najczęściej z powodu braku jednego z zębów przednich.

  Natychmiastowe obciążenie implantu

  Na implantach o dobrej stabilizacji pierwotnej można od razu zainstalować koronę tymczasową, którą wymienia się na koronę ostateczną po kilku miesiącach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku nagłej utraty zębów przednich. Zadowolony Pacjent w dniu zabiegu ma nowy ząb 🙂

  Implant zaraz po usunięciu zęba

  Gdy ząb nie nadaje się do wyleczenia konieczne jest jego usunięcie. Na szczęście nie jest to koniec świata!
  Wykonujemy tomografię i skanowanie, drukujemy szablon i frezujemy koronę tymczasową. Znów zadowolony Pacjent opuszcza gabinet z nowym zębem 🙂 oraz augmentacją zaniku kości…

  Braki częściowe

  Implanty świetnie sprawdzają się, gdy zachodzi potrzeba odbudowy braku kilku zębów. Mosty na implantach, zarówno w odcinku przednim jak i bocznym, są w pełni kosmetyczne i zapewniają „siłę gryzienia”. Implanty ratują przed koniecznością oszlifowania zdrowych zębów lub noszenia protezy.

  Podbudowy do mostów

  Stosujemy indywidualne laserowo spiekane podbudowy do mostów na implantach. Podbudowy te idealnie pasują do implantów. Tytanowa struktura, na którą napala się porcelanę, jest całkowicie pasowna i pasywna.

  Zęby w 1 dzień

  … czyli jak zastąpić protezę lub zniszczone zęby

  Technika „Zęby w 1 dzień” to sprawdzona metoda odbudowy całego łuku zębowego na 4 implantach. Stosuje się ją, gdy zęby nie nadają się do leczenia, ruszają się z powodu paradontozy lub w ogóle ich nie ma. 4 implanty rozmieszcza się równomiernie, tylne umieszcza się pod kątem. Innowacja ta umożliwia ominięcie zatoki szczękowej bądź nerwu zębodołowego dolnego (zabieg jest prostszy i bezpieczniejszy), ale przede wszystkim pochylone implanty stanowią solidną podstawę pod most protetyczny. Zamiast wypadającej protezy są zęby i to jak swoje!

  Proteza na lokatorach

  … czyli koniec z ruszającą się protezą

  Dla kogo?
  Dla osób, które nie mają zębów i którym rusza się proteza, najczęściej dolna. Bardzo często wykonujemy tego typu zabiegi, szczególnie u osób starszych, zmęczonych ciągłymi problemami z protezami.

  Jak to działa?
  Do implantów przykręca się lokatory, czyli zatrzaski lub belkę, które stabilizują protezę. Można swobodnie jeść i mówić bez strachu, że proteza wypadnie.

  Czy zabieg jest bezpieczny?
  Implanty (od 2 do 4) wprowadza się w przedniej części żuchwy. Jest to bardzo bezpieczna okolica.

  Czy zabieg jest drogi?
  Nie jest drogi, wystarczą 2 implanty i nowa proteza.

  Proteza na belce

  Jest to rozwiązanie premium, stosowane zamiennie do lokatorów. Proteza utrzymuje się na przykręconej do implantów belce. Belka frezowana jest z tytanu i posiada zatrzaski oraz zasuwy perfekcyjnie utrzymujące protezę.

  Augmentacja

  … czyli kiedy brakuje kości

  Inaczej GBR lub sterowana regeneracja kości. Jest zabiegiem, który umożliwia zwiększenie ilości kości w okolicy implantu lub w okolicy, gdzie planuje się jego wszczepienie. Zabieg wykonuje się, żeby można było wszczepić implant albo żeby poprawić jego oprawę kostną. Zabieg jest precyzyjny i delikatny, poza znieczuleniem czuje się tylko naciskanie, stukanie i drapanie. Zabieg polega na ułożeniu substytutu kości w miejscu gdzie jej brakuje i pokryciu specjalną membraną. Na zdjęciach widać augmentację łącznie z wszczepieniem implantu oraz augmentację jako przygotowanie do ich wprowadzenia w drugim etapie.

  Sinus-lift

  … inaczej podniesienie dna zatoki szczękowej

  Szczęka jest wypełniona pustą przestrzenią, którą jest właśnie zatoka szczękowa. Podniesienie dna zatoki szczękowej jest rodzajem augmentacji, materiał wprowadza się pomiędzy kość a błonę śluzową wyścielającą dno zatoki. Podobnie jak w przypadku augmentacji, podniesienie dna zatoki może się odbywać łącznie z wszczepieniem implantu lub jako przygotowanie do jego wprowadzenia.

  implanty zębów Jastrzębie Zdrój

  Spawanie

  … czyli zęby w jeden dzień

  Fantastyczne rozwiązanie dla osób, które pragną odzyskać uśmiech w ciągu jednego dnia to nowatorska technika opracowana przez Dr. Marco Degidi z Bolonii.

  Polega na zastosowaniu elementów spawanych pomiędzy implantami, dzięki czemu zaraz po ich wszczepieniu można obciążyć je i wykonać most protetyczny. Dużą część pracy wykonuje się przed zabiegiem. Przeprowadza się badanie tomograficzne, skanowanie, przygotowuje się specjalne szablony oraz most protetyczny, który zostanie zainstalowany w ustach zaraz po wszczepieniu implantów.
  W ciągu jednego dnia usuwa się chore zęby, wszczepia implanty i instaluje nowe zęby.

  Łączniki

  Łącznik to część konstrukcji, która znajduje się w dziąśle, jest to część pośrednia między implantem, który jest w kości, a koroną, którą widzimy. Łącznik może być standardowy dobrany z katalogu lub wyfrezowany z tytanu w centrum frezowania w Szwecji na podstawie skanu wykonanego u nas w gabinecie. Wyjątkowość tego rozwiązania polega na perfekcyjnym dopasowaniu łącznika do kształtu dziąsła. Na łącznik wkleja się koronę cyrkonową i całość przykręca do implantu.

  Dowiedz się więcej

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Specjalistycznej Poradni Stomatologii i Implantologii Michała Posturzyńskiego. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 32 307 57 85 lub wypełniając formularz.

  Najczęściej zadawane pytania o implanty zębów
  Co to jest implant?
  +
  IMPLANT to korzeń zęba, tylko że z tytanu o ściśle określonym kształcie i przygotowanej powierzchni. Implantolog wprowadza go do kości szczęki w miejscu utraconego zęba. Na implancie opiera się korona protetyczna, most bądź zaczep utrzymujący protezę. Koronę lub inne suprastruktury przeważnie przykręca się za pomocą śruby, co ułatwia ich montaż. Implanty mają różne długości i średnice, które dobiera się indywidualnie.
  Co to są implanty podśluzówkowe?
  +
  Implanty podśluzówkowe to specjalne implanty, które stosuje się, gdy nie ma możliwości wprowadzenia tradycyjnych implantów śródkostnych. Implanty te wykonuje się indywidualnie z tytanu na podstawie badania tomograficznego, opierają się one na kości, przykręca się do nich most.
  Co w ogóle dają implanty?
  +
  Implanty to wygoda. Nic nie zastąpi własnych zębów, ale jak ich brakuje, to nic nie zastąpi implantów. Stanowią obecnie najdoskonalszą metodę odbudowy uzębienia.
  Czy implanty są dla mnie?
  +
  Tak! Implanty dają przede wszystkim komfort. Podnoszą jakość codziennego funkcjonowania. Jedzenie, czucie sił żucia, mówienie i wygląd są takie jak z własnymi zębami. Zabieg wprowadzenia implantu można porównać pod względem odczuć do zabiegu usunięcia zęba. Dlatego nie ma powodu do obaw i strachu! Implanty można stosować do uzupełnienia pojedynczych i wielu zębów, również u osób z bezzębiem. Umożliwiają odtworzenie własnego uzębienia – stosujemy sprawdzoną technikę “Zęby w 1 dzień”, w której cały łuk zębowy opiera się na 4 implantach. Implanty często wykorzystuje się też jako mocowanie do protez, które zapewnia im doskonałą stabilność.
  Co to jest osteointegracja?
  +
  Implant zbudowany jest z takiego materiału (tytanu i tlenku tytanu), że ściśle zrasta się z kością.
  Co to jest osteoplastyka?
  +
  Gdy kości jest za dużo lub ma niewłaściwy kształt, trzeba ją wymodelować, aby praca protetyczna na implantach prawidłowo funkcjonowała. Przeczytasz o tym poniżej w „planowaniu i szablonach”.
  Kto może wszczepiać implanty?
  +
  Może je wszczepiać każdy dentysta. Korzystając jednak z usług chirurga stomatologa – implantologa, otrzymujesz gwarancję bezpiecznego i fachowego przeprowadzenia zabiegu, nawet przy trudnych warunkach, a w przypadku wystąpienia powikłań doświadczony chirurg poradzi sobie z nimi na miejscu bez konieczności kierowania Cię gdzie indziej. W naszej placówce duże zabiegi implantologiczne przeprowadzane są jednocześnie przez dwóch chirurgów implantologów. Wszczepiliśmy w naszej placówce 1498 implantów. Posiadamy doświadczenie w tej dziedzinie.
  Czy wszystko załatwię w jednym miejscu?
  +
  Tak! Od specjalistycznej konsultacji, poprzez tomografię, cyfrowe planowanie, wykonanie szablonu, skanowanie, po odbudowę protetyczną wszystko odbywa się na miejscu w naszej Poradni.
  Czemu planowanie cyfrowe jest takie ważne w leczeniu implantologicznym?
  +
  Kiedyś implanty wszczepiało się tam, gdzie była kość. Na tym etapie nikt nie martwił się, jak będzie wyglądała i funkcjonowała odbudowa protetyczna. Pojawiały się problemy. W naszej Poradni zawsze zaczynamy od planowania pracy protetycznej. Na podstawie nałożonych na siebie skanu i tomografii planujemy nowy uśmiech i kształt zębów. Implanty wszczepiamy precyzyjnie przez szablon, w miejscach które wyznacza nam zaplanowana protetyka, a nie w miejscach przypadkowych.
  Czy implanty są bezpieczne?
  +
  Lata badań i obserwacji klinicznych uczyniły implantologię jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej pożądanych metod odbudowy braków zębowych. Implanty dawno zakończyły okres eksperymentalny, stając się rutynową procedurą stomatologiczną, dostępną w naszym gabinecie. Zabieg przeprowadzany przez chirurga implantologa, cyfrowe planowanie na podstawie tomografii i skanu, zastosowanie szablonów chirurgicznych zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo i prawidłowość zabiegów.
  Chcę implanty, ale boję się!
  +
  Nie ma powodu do obaw! Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak do leczenia zębów, więc nic nie boli. Nie potrzeba znieczulenia ogólnego. Czuje się jedynie ucisk i chwilami wibracje. Wbrew pozorom implantacja jest zabiegiem delikatnym i precyzyjnym. Zabieg trwa od pół godziny do trzech godzin, w zależności od ilości implantów i dodatkowych procedur. Odczucia można porównać do usuwania zęba, również takie są dolegliwości pozabiegowe.
  Co będzie, jeśli implant się nie przyjmie?
  +
  “Odrzucenie”” implantu zdarza się niezwykle rzadko. Na 1498 wszczepionych u nas implantów zaledwie dwa się nie wgoiły. Nie jest to żadna tragedia. Implant taki usuwamy, a po wygojeniu dziąsła bezpłatnie powtarzamy jego wszczepienie. Aby zapobiec tego typu powikłaniom, aktualnie kierujemy wszystkich Pacjentów na badania krwi, bardzo istotny jest właściwy poziom witaminy D.”
  Ile trzeba czekać na zęby?
  +
  Implanty można obciążyć nawet zaraz po zabiegu. Pacjent, któremu trzeba usunąć ząb, może wyjść z gabinetu z implantem i tymczasową koroną lub mostem. Standardowo ostateczne uzupełnienie protetyczne wykonuje się najwcześniej po 3 miesiącach.
  Brakuje mi kilku zębów. Ile implantów mi potrzeba?
  +
  Jeśli to pojedyncze braki, to na jednym implancie opiera się jedna korona. W przypadku większych braków wykonuje się most. Nie uzupełnia się w takim przypadku każdego brakującego zęba osobnym implantem.
  W ogóle nie mam zębów! Co teraz?
  +
  Specjalizujemy się w leczeniu implantologicznym, więc na to też mamy radę. Dzięki technice „Zęby w 1 dzień” można przywrócić pełne uzębienie. W tej metodzie odbudowujemy pełny łuk zębowy za pomocą mostu osadzonego na czterech implantach. Jeśli nie jest to możliwe, proteza wsparta na implantach również bardzo dobrze się sprawdza. Implanty zapewniają jej wyjątkowo dobrą stabilność.
  Czy nie jestem za stary na implanty?
  +
  Implanty wszczepia się u osób po 18 roku życia. U osób młodych problemem są przeważnie braki pojedynczych zębów, w średnim wieku braki częściowe. Najbardziej jednak brakuje zębów osobom starszym, u których implanty są szczególnie wskazane i najczęściej wykonywane. Nie ma tu górnej granicy wieku. Liczy się chęć poprawienia sobie jakości życia.”
  Ile wytrzymają moje implanty?
  +
  Czas funkcjonowania implantów może być nieograniczony. Regularne wizyty kontrolne i właściwa higiena jamy ustnej są tego warunkiem.
  Mam różne choroby. Czy mogę myśleć o implantach?
  +
  Wyrównana cukrzyca, leczone choroby serca i układu krążenia, choroby tarczycy i choroby reumatologiczne bądź przyjmowanie leków rozrzedzających krew nie są przeciwwskazaniami do implantacji. Każdy Pacjent wymaga jednak indywidualnego postępowania i oceny. Dla osób planujących leczenie implantologiczne zalecana jest wcześniejsza konsultacja w naszym gabinecie, podczas której lekarz przeprowadzi rozmowę w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zostanie przeprowadzona dokładna analiza tomografii oraz ocena braków uzębienia, przedstawione będą wszelkie możliwości, dzięki czemu Pacjent otrzyma pełną informację na temat optymalnego planu leczenia implantologicznego oraz odbudowy protetycznej.
  Mam paradontozę, ruszają mi się zęby. Czy mogę myśleć o implantach?
  +
  Paradontoza nie wyklucza implantów. Zęby utracone z powodu paradontozy często odtwarza się właśnie implantami. Ważne, aby paradontoza była leczona i wizyty higienizacyjne odbywały się często.
  Czy implanty widać?
  +
  Implanty, jak korzenie zębów, umiejscowione są w kości, więc są niewidoczne. To, co widzimy podczas uśmiechu, jest koroną, która wykonana jest z cyrkonu lub/i porcelany i wygląda tak ładnie jak naturalny ząb.
  Paszport implantologiczny
  +
  Paszport implantologiczny to dokument potwierdzający jakie implanty i jaka odbudowa protetyczna została zastosowana u pacjenta, paszport zapewnia bezproblemową obsługę pracy implantoprotetycznej na całym świecie; paszport implantologiczny nie jest konieczny do wyjazdu za granicę.
  Implanty, a bramki na lotnisku
  +
  Implanty nie powodują piszczenia bramek, implanty jak i odbudowy protetyczne zbudowane są z tytanu, cyrkonu i porcelany czyli nie ferromagnetyków.
  Czemu implanty są takie drogie?
  +
  Leczenie implantologiczne wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Specjalizacja i szkolenie lekarza kosztuje mnóstwo wysiłku i setki tysięcy złotych. Niemniej jednak wynagrodzenie lekarza to niewielka część kosztów. Główny koszt to same implanty i wykonanie na nich uzupełnień protetycznych.
  error: Content is protected !!