fbpx

Usuwanie ósemek

Ósemki, zwane popularnie zębami mądrości, są ostatnimi zębami trzonowymi, które pojawiają się na końcu łuku zębowego. W większości przypadków wyrzynają się między 17 a 21 rokiem życia, choć istnieje zróżnicowanie wieku, w którym ten proces zachodzi – niektórzy mogą doświadczyć go w okolicach 20 lub 30 lat, a inni dopiero w wieku 40 lub 50 lat. Okazuje się także, że niektórym osobom te zęby wcale nie wyjdą. Dzieje się tak, ponieważ zatrzymują się one w kości i tym samym się nie wyrzynają.

usuwanie ósemek Jastrzębie Zdrój

Dlaczego najczęściej zęby mądrości wymagają usunięcia?

Ósemki są uznawane za narządy szczątkowe u ludzi. Tym samym zęby mądrości stają się zbędne, a ich pojawienie się może generować jedynie problemy.

Często stają się one problematyczne ze względu na niewłaściwe ustawienie, wyrzynanie się pod niekorzystnym kątem i skłonność do psucia, co może prowadzić do stanów zapalnych. Dodatkowym częstym zmartwieniem związanym z zębami mądrości jest sytuacja, gdy nie wyrzynają się w pełni i pozostają ukryte pod cienką warstwą dziąsła.

Nawet gdy zęby ósemki wyrżną się prawidłowo, brak odpowiednio rozwiniętego dziąsła może spowodować powstanie kieszonki, w której gromadzą się resztki jedzenia, stając się doskonałym środowiskiem dla chorobotwórczych bakterii.

Wskazania do usunięcia ósemek

Procedura usunięcia ósemki, staje się konieczna, gdy ząb ten ulega próchnicowemu zepsuciu, ma trudności z prawidłowym wyrznięciem się, rośnie w nieprawidłowy sposób, zagrażający zdrowiu jamy ustnej, lub powoduje uciążliwe dolegliwości bólowe. W sytuacjach, gdy ząb rośnie krzywo lub jest zaklinowany, chirurg stomatolog może być zmuszony do zastosowania zaawansowanych technik, takich jak zabieg operacyjny, aby skutecznie usunąć ósemkę. Warto podkreślić, że zalecane jest przeprowadzenie tej procedury, aby uniknąć dalszych powikłań i utrzymać zdrowie jamy ustnej.

Lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

MICHAŁ POSTURZYŃSKI

Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, lekarz stomatolog

Kierownik Specjalistycznej Poradni Stomatologicznej

Jestem lekarzem stomatologiem z 20-letnim doświadczeniem w zawodzie, specjalistą chirurgii stomatologicznej. Przez dziesięć lat pracowałem w szpitalu w Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Na czym polega operacyjne usunięcie ósemki?

Operacyjne usunięcie ósemek jest zabiegiem chirurgicznym stosowanym, gdy konieczne jest usunięcie zęba mądrości, a tradycyjna ekstrakcja nie jest możliwa. Operacyjne usunięcie składa się z kilku istotnych kroków. Na początku chirurg przeprowadza nacięcie dziąsła, po czym, korzystając ze specjalnych wierteł, odsłania i usuwa ząb, a na zakończenie precyzyjnie zszywa ranę.

Zabieg jest wykonywany przy zastosowaniu znieczulenia, co eliminuje uczucie bólu u Pacjenta. Warto podkreślić, że przeprowadzenie procedury operacyjnego usunięcia zęba jest istotne nie tylko dla eliminacji problemów, ale również w celu utrzymania ogólnego zdrowia jamy ustnej.

wyrywanie ósemek Jastrzębie Zdrój

Czy usuwanie ósemek jest bolesne?

Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, usuwanie zębów nie musi wiązać się z doznaniami bólowymi. Sam zabieg przeprowadzany jest, podczas gdy Pacjent jest pod wpływem środków znieczulających. Tym samym cały proces przebiega na tyle komfortowo, na ile to możliwe. Uczucie dyskomfortu pojawi się natomiast już w momencie, gdy znieczulenie przestanie działać. Na to jednak również można wpłynąć i po zakończeniu leczenia dentysta przekaże Pacjentowi istotne wskazówki w tym temacie.

Usuwanie ósemek

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

W Specjalistycznej Poradni Stomatologii i Implantologii Michała Posturzyńskiego leczymy kompleksowo i z dbałością o komfort Pacjenta.

    Jak przygotować się do planowanego chirurgicznego usunięcia ósemek?

    Masz problem z ósemkami? Zapraszamy do naszej Poradni

    Problem z zębami mądrości dotyka wiele osób. Na szczęście w naszym gabinecie doskonale wiemy, jak sobie z nim radzić. Nasz wiedza, doświadczenie, a także nowoczesny sprzęt sprawiają, że Pacjenci przechodzą przez ten proces bardzo spokojnie. Poradnia posiada specjalistyczny, w pełni wyposażony gabinet chirurgii stomatologicznej, pozwalający na bezpieczne i profesjonalne przeprowadzenie wszelkich zabiegów. Dysponujemy tomografem CBCT, co pozwala nam na przeprowadzenie pełnej diagnostyki przed-, śród- i pozabiegowej. Usuwaniem ósemek zajmuje się nasz doświadczony prersonel – dwóch chirurgów i dwie asystentki chirurgiczne.

    Jeśli więc i Ty masz problem z ósemkami, zapraszamy do kontaktu. Możesz wykonać telefon 32 307 57 85 lub wypełnić formularz. Nasze rejestratorki postarają się znaleźć dla Ciebie odpowiedni termin i wspólnie przystąpimy do akcji usuwania ósemek. 

    error: Content is protected !!