
IMPLANT dentystyczny to cylindryczna śruba wykonana z tytanu o ściśle określonym kształcie i przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki w miejscu utraconego zęba.
Na implancie opiera się korona protetyczna, most bądź zaczep utrzymujący protezę.
Korony i mosty na implantch traktować można jak swoje zęby.
Korona lub most na implantach jest najbardziej optymalym uzupełnieniem brakujących zębów.
Wszczepienie implantów zapobiega nieodwracalnemu oszlifowaniu zębów sąsiednich. Zęby te pozostają nietknięte.
Kość, gdzie wprowadza się implant, goi sie całkowicie bez śladu, bez pozostawienia nieodracalnych następstw.
Tytanowy implant, wprowadzony do kości, nie jest traktowany jako ciało obce, zrasta się z nią.
Zabieg wprowadzenia implantu mozna porównac pod wzgledem odczuć do zabiegu usunięcia zęba.
Implanty można stosować u osób z bezzębiem.
Można odtworzyć własne uzebienie - stosujemy sprawdzoną technikę ALL ON FOUR, w której cały łuk zębowy opiera sie na 4 implantach.
Implanty często wykorzystuje się u osób z protezami, gdy proteza „nie trzyma się” zaleca się wszczepienie 2 ÷ 4 implantów, które utrzymują protezę na specjalnych zatrzaskach. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne oraz korzystne ekonomicznie.
Zagadnienia Dotyczące Implantów
Bezpieczeństwo
Przewaga implantów nad tradycyjnymi metodami uzupełniania braków zębów
Technika wszczepienia implantu
Czas trwania całego zabiegu
Czas funkcjonowania implantów
"Odrzucenie" implantu
Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego
W wyjątkowych sytuacjach założenie implantów może być przeciwwskazane. Istotne jest to aby nie czekać zbyt długo po usunięciu zębów z podjęciem decyzji o implantacji! Czekanie bowiem powoduje zanik kości co w niektórych przypadkach uniemożliwia założenie implantów bez uprzedniej odbudów kości!
Każda sytuacja wymaga indywidualnego postępowania i oceny. Dla osób planujących leczenie implantologiczne zalecana jest wcześniejsza konsultacja w naszym gabinecie, podczas której lekarz przeprowadzi rozmowę w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zostanie przeprowadzona dokładna analiza tomografii oraz ocena braków uzębienia, przedstawione będą wszelkie możliwości dzięki czemu pacjent otrzyma pełną informację na temat optymalnego planu leczenia implantologicznego oraz odbudowy protetycznej.
Implanty a wiek
Implantów nie można zakładać u dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18, 20 roku życia. Ma to związek z niezakończonym rozwojem kości.
Nie ma górnej granicy wiekowej dla wszczepienia implantów.
Kosmetyka
Implanty, jak korzenie zębów, umiejscowione są w kości, więc są niewidoczne. To co widzimy podczas uśmiechu jest koroną, która wykonana jest z cyrkonu lub/i porcelany, doskonale imituje wygląd naturalnych zębów.
Koszt zabiegu
Na koszty zabiegu składa się kilka czynników: ilość zakładanych implantów i potrzeba wykonania dodatkowych zabiegów poprzedzających implantację oraz rodzaj i rozległość odbudowy protetycznej. W każdym przypadku cena jest omawiana z pacjentem i dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. patrz cennik