Stomatologia

zachowawcza

Image
Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Stomatologia zachowawcza

Jest to dział stomatologii, który obejmuje wszystkie zabiegi mające na celu zachowanie naturalnego uzębienia, jego funkcji oraz wyglądu. Próchnica, uraz, starcie lub przeciążenie są głównymi przyczynami zaburzenia prawidłowej funkcji i wyglądu zębów.

Najczęstszym zabiegiem w stomatologii jest leczenie próchnicy. Próchnica zębów jest to proces postępującej demineralizacji tkanek zęba przy udziale bakterii zasiedlających jamę ustną, czego skutkiem jest zmiana struktury tkanek zęba, a w konsekwencji ich utrata.

Objawem próchnicy jest ubytek próchnicowy – najczęściej zauważana przez pacjentów patologia dotycząca uzębienia, widoczna w postaci ciemnych przebarwień lub ubytków o ciemnym dnie. Leczenie próchnicy jest konieczne w celu zachowania funkcji i wyglądu uzębienia. Polega ono na oczyszczeniu ubytku i wypełnieniu go odpowiednim materiałem.  

„Borowanie” jest jednym z głównych czynników wywołujących strach u pacjentów przed leczeniem stomatologicznym, wobec tego:

Zalecamy zastosowanie znieczulenia, dzięki czemu całkowicie wyeliminować można ból oraz wszystkie dodatkowe, nieprzyjemne odczucia związane z plombowaniem

Dysponujemy nowoczesnym systemem znieczulania Quicksleeper S4, który gwarantuje bezbolesność przy podawaniu znieczulenia i podczas zabiegu

Stosujemy się do zasady maksymalnej oszczędności tkanek zęba przy zastosowaniu tzw. mikropreparacji

Do wypełniania ubytków stosujemy jedynie najwyższej jakości materiały – nano i mikro hybrydowe kompozyty światło utwardzalne GC Gradia Direct.

Mają one bardzo duże podobieństwo do naturalnej struktury zęba, a w czasie procesu zakładania wypełnienia następuje chemiczne połączenie plomby z zębem, dzięki czemu wypełnienia (w odróżnieniu od innych rodzajów wypełnień) te gwarantują trwałość, szczelność i wytrzymałość.

Nie ma możliwości aby wypełnienie tego typu „wypadło”, jest również niewidoczne (trudne do odróżnienia od naturalnego zęba)

Rozległe odbudowy wzmacniane są włóknami szklanymi

Poza plombowaniem zastosowanie kompozytów światłoutwardzalnych daje możliwość naprawy zębów startych, wypełnienia ubytków przyszyjkowych czy zmianę kształtu zęba. Dają one możliwość wykonania licówek kompozytowych, w celu szybkiej poprawy wyglądu zębów nieestetycznych

Telefoniczna Rejestracja

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę
w naszej poradni.
Zobacz szczegóły

Poznaj nasz Personel

Poznaj naszych specjalistów
oraz asystentki.
Nasz zespół
Zadzwoń i umów wizytę

Jastrzębie-Zdrój:
32 307 57 85

Goleszów: 
33 852 77 02

Stomatologia Jastrzębie, protetyka, implanty, Posturzynski.pl